Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
Početna stranicaPortalGalleryPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 SF filmovi

Go down 
2 posters
Autor/icaPoruka
Rjecina




Broj postova : 41
Join date : 25.07.2009

SF filmovi Empty
PostajNaslov: SF filmovi   SF filmovi I_icon_minitimečet sij 28 2010, 15:24

Mogao bi ovo nazvati i filmski kriticar, ali......

Sve u svemu u zadnje vrijeme sam gledao od SF filmova:

The Road, Avatar i Quantum Apocalypse.

The Road:

Glavni glumac filma je Viggo Mortensen i njega vam ne moram objasnjavati.
Ovo je najmracniji film kojeg sam gledao u mnogo, mnogo vremena. Napravljen je po knjigi koja je dobila mnogo, mnogo nagrada. Prica filma je jednostavna jer on prati putovanje Viggo Mortensea i njegovog sina u svijetu negdje 5 - 10 godina nakon apokalipse u kojoj je prakticki unisten sav zivot na zemlji. Jedini koji su prezivjeli su ljudi, a oni su podijeljeni na lesinare koji traze u ostacima kuca i gradova hranu iz razdoblja prije apokalipse, mesozdere i "stoku" koju mesozderi jedu.

Film ima veoma malenu kolicinu akcije pa je to najveci problem.

Quantum Apocalypse:

Nepoznate svemirsko tijelo leti prema zemlji kojoj prijeti apokalipsa. Ako preskocimo "sitnice" da su naucnici koji nalaze teoriju za spasavanje svijeta genijalci koji imaju 20 - 25 godina film ima OK pricu, ali i idiotski kraj

Avatar:

Po meni ovaj film je sranje jer sam odmah nakon pokazivanja glavnog glumca i njegovog posla znao kraj filma. Znaci pricu u filmu ocjenjujem negativnom ocjenom. Kompjuterska tehnologija je stvarno super i ako vas zanima sto mogu danasnji kompjuteri obavezno pogledajte film.


Volio bi da mi netko od Avatar fanatika objasni zasto je to super film ?
[Vrh] Go down
MAC

MAC


Broj postova : 72
Join date : 22.05.2009
Age : 31
Lokacija : ZG

SF filmovi Empty
PostajNaslov: Re: SF filmovi   SF filmovi I_icon_minitimeuto vel 02 2010, 14:40

kao prvo nisam filmski kritičar ali mogu komentirati kao laik

avatara sam gledao u kinu u 3d tehnici.

po meni najbolje što je u filmu je tehnika kojom je film sniman i koliko si je truda dao james cameroon u realizaciji fima. lik je u glavi imao sve biljke životinje bića u svojoj glavi i to je uspio relizirati na svoj način. dakle ima dosta detalja koji mi se sviđaju u filmu. priča kao priča je već recimo viđena klasična priča dobri protiv zlih i ljudi uništavaju sve što je priroda stvorila u utrci za novcem i profitom (klasično demonstriranja američke sile hehe). ono što mi se ne sviđa je ljubavna tema koja se provlači kroz film. u svakom takvom filmu uvijek ga malo razvodne. po meni film baš i nije totalno sranje jer je ipak dobio neke nagrade ali isto tako nije mi ni odličan. očekivao sam možda malo više ali ipak dajem ocjenu dobar.

mala napomena inace kriticari imaju dosta često različitu ocjenu od običnih laika i ne mora nužno film biti sranje ako su ga kritičari loše ocijenili i obrnuto.
[Vrh] Go down
 
SF filmovi
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
 :: Off topic :: Novosti-
Forum(o)Bir: