Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
Početna stranicaPortalGalleryPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Malo o glazbi...

Go down 
4 posters
Autor/icaPoruka
SIX

SIX


Broj postova : 219
Join date : 18.05.2009
Age : 47
Lokacija : Istra @ Pula

Malo o glazbi... Empty
PostajNaslov: Malo o glazbi...   Malo o glazbi... I_icon_minitimečet svi 28 2009, 23:09

Prije nekih petnaestak godina kad sam ja brijao vani po cjele noči i obijao klubove...
u mojoj generaciji postojao je veliki sukob što se glazbe tiče, onda je još Rock bio sirov i originalan, ne kao danas komercijaliziran. Na scenu se tek počeo probijati Techno ili kako su ga onda zvali "Rave"!
Počeli su prvi Rave party-ji i iz njih se razvijali razni slični pravci kao što su več spomenuti Techno, house, trance, i mnogi drugi.
I tako razvijanjem glazbe razvili su se i sukobi u generaciji između onih koji slušaju pojedinu glazbu, i tako okorjeli rokeri u kožnim jaknama i čizmama jednostavno nisu podnosili takozvane "Ravere", a ni oni nisu ništa bolje podnosili Rockere!
I tako bi se pokoji večernji izlazak znao pretvoriti u grupnu uličnu tučnjavu između dvije različito orijentirane skupine!
Glazba bi trebala zbližavati ljude, a ne stvarati tako velike jazove, i na sreču takvo stanje stvari nije dugo potrajalo jer nažalost Rock je počeo bljediti i gubiti svoj sjaj kao i popularnost, a nova elektronska glazba dobivala je sve više na popularnosti, i danas se iz nje razvilo toliko pravaca da ih više nemogu niti pratiti.
Bila su to neka druga vremena, nemogu reči ni bolja ni lošija, mogu samo reči drugačija!
Zanima me šta se danas sluša među mladima, kakva muzika vrišti po klubovima, dali idete na Partye, i kakav status imaju danas narodnjaci među mladima.
Čujem da narodnjaci danas zauzimaju veliki postotak među mladima. Ja narodnjake nisam slušao nikada, to je bila muzika koju su slušali moji roditelji, nebi htio uvrijediti nikoga, muzika je također stvar izbora, ali nekako se namogu oteti dojmu da narodnjaci danas stvaraju jaz između ostale glazbe, baš kao što su to nekad stvarali Rock i Rave!
Eto volio bi čuti što više mišljenja, i vaša iskustva u vezi glazbene scene danas!
[Vrh] Go down
Admiral Treart




Broj postova : 97
Join date : 17.05.2009
Lokacija : Croatia

Malo o glazbi... Empty
PostajNaslov: Re: Malo o glazbi...   Malo o glazbi... I_icon_minitimesub svi 30 2009, 10:18

ja ti ne slušam narodnjake

a neznam kakva je to pak glazba rave
[Vrh] Go down
SIX

SIX


Broj postova : 219
Join date : 18.05.2009
Age : 47
Lokacija : Istra @ Pula

Malo o glazbi... Empty
PostajNaslov: Re: Malo o glazbi...   Malo o glazbi... I_icon_minitimepon lip 01 2009, 00:34

Rave ti je stari moj početak elektronske glazbe, tako su je zvali dok joj još nisu znali ime lol!
[Vrh] Go down
zmajri

zmajri


Broj postova : 267
Join date : 18.05.2009

Malo o glazbi... Empty
PostajNaslov: Re: Malo o glazbi...   Malo o glazbi... I_icon_minitimeuto lip 02 2009, 13:47

rave je pokret od kojeg je sve pocelo...
ja obozavam house pogotovo vocal i funky

bio sam na puno puno partija i ovakvih i onakvih....
u svakom zanru se nade pokoja dobra stvar ali house je ipak house...

anyway znaci posjetio sam sve,od neznam kakvih rock koncerata,do industrial techno partija,znaci ni sismisi mi nisu strani i sta vam mogu rec.....

ono tesko generaliziranje ali iz moje perspektive(idem di ide ekipa a onda me boli k sta se pusta i ko svira)
najvise zabave,zena i opijanja upravo na narodnjacima
techno i house partiji su za dusu ali nisam bio ima sigurno 3 godine jer vise nema sanse da platim 150kn upad i sta ja znam sta,a nisam neki pobornik drogerije pa me zivcira ona nabombonirana djecurlija tako da je to izgubilo svoju čar
rock i punk,hm sta rec tu upravo nastupa ekipa,generalno ta muzika mi neodgovara i neprivlaci me bas nicim ali vecina kolega iz kluba su neki rokeri pa eto...uvjek bude dobro...iako zavrsimo svugdje nakon toga....
komercijala,onaj "dance" i hit ljestvice po svim klubovima po gradu su mi najmanje privlacni ali opet tamo ide masa pa i mene navuku...opet ako je ekipa dobra....
[Vrh] Go down
SIX

SIX


Broj postova : 219
Join date : 18.05.2009
Age : 47
Lokacija : Istra @ Pula

Malo o glazbi... Empty
PostajNaslov: Re: Malo o glazbi...   Malo o glazbi... I_icon_minitimepon lip 08 2009, 21:30

Ubiti na kraju se sve svodi na ekipu, ako je ekipa prava svugdje je OK, ali na ovakvo mjesto bi išao i bez ekipe:

https://www.youtube.com/watch?v=Dylz957Y7Ko
[Vrh] Go down
MAC

MAC


Broj postova : 72
Join date : 22.05.2009
Age : 31
Lokacija : ZG

Malo o glazbi... Empty
PostajNaslov: Re: Malo o glazbi...   Malo o glazbi... I_icon_minitimesri lip 10 2009, 13:15

evo da se i ja malo uključim u raspravu

Slažem se sa zmajarijem da je rave bio prvenstveno pokret. možda bi ga neki mogli usporediti sa modernim Woodstokom jer praktički je bilo sve isto osim vrste glazbe. Dakle mladi su željeli nešto novo i to su dobili. Dakle prvi party za koji ja znam a mislim da je i početak elektroNske scene u Zagrebu i šire je bio under city rave. imao sam priliku i prisustvovati tom partiju. za mene je to bilo nešto potpuno novo i svidjelo mi se. nakon toga su uslijedili razni partiji tog tipa future shock, galaktika, vivid itd... Teško je uopće opisati tu atmosferu od 10000 ljudi sa fučkaljkama svjetlećim štapićima i obućeni u razne čudnovate kreacije. Danas tako nešto sigurno nećete vidjeti više osim možda na nekim partijim u nizozemskoj jer se tamo još uvjek zadržao taj tvrdi ritam techna. Da ono što sam zaboravio reči da se na tim partijima sviro techno ili ako želite dj su puštali techno glazbu. Kao što si rekao six bila su to neka druga vremena i nakon toga se razvilo more pravaca elektronske glazbe. Paralaelno uz elektronsku glazbu počela se razvijati i rok scena neznam koliko vam je poznato ali počeli su se organiziratu partiji pod nazivom fiju briju nakon toga crni mačak kao rok nagrdada itd okupljali razne bendove. Dakle kao i na onim prisustvo sam i ovim partijima. Ono što mogu reći da je dosta istih ljudi bilo i na jednim i drugim partijim jer je takođe to bilo nešto novo. Mislim da tada nije bilo nekog večeg sukoba izmđu dvaju stilova. Vremena se mijenjaju a i ljudi također. neki žale za dobrim starim vremenima a neki i dalje očekuju nešto novo. današnja mladež također želi nešto novo. Ono što je trenutno hit to su house glazba na fency mjestima isto kao i narodnjaci. ono zajedništvo koje se osjetilo na prijašnjim partijima reći ću elektronske glazbe je potpuno nestalo i postalo komercijalno. dakle na takve partije danas se ide isključivo da bi bili viđeni i da bi se dobro ušlagirali. prije su bili moderni extasyji sada je kokain jer je postaoo pristupačan široj masi. Rijetki su oni koji danas dolaze na partije isključivo da bi slušali muziku. sebe smatram jednim od onih koji dolaze slušati muziku. inače dj sam i puštam prvenstveno elektronsku glazbu a preferiram mekše ritmove kao house i njegove podvrste. ono što je bitno da glazba doprije do duše slušatelja bilo kakva da je ona a ono što čini dj najsretnijim je to da ekipa istinski uživa u toj glazbi.
[Vrh] Go down
zmajri

zmajri


Broj postova : 267
Join date : 18.05.2009

Malo o glazbi... Empty
PostajNaslov: Re: Malo o glazbi...   Malo o glazbi... I_icon_minitimečet lip 11 2009, 22:13

mac ti si moj covjek cheers

istina onaj ugodaj partya je potpuno nestao,zato sam i recimo prestao posjecivati takva mjesta uopce...
nekad se ista ekipa mogla vidjet svaki vikend i stvori se naka "intimna" atmosfera,a danas...nadroksana djecurlija koji su tamo zato jer se tamo ide
osobno nikad nisam a ni neplaniram koristit kemiju i isao sam bas zbog muzike

ps hm imas li kakvu listu osobnih favorita Very Happy koji su dostupni za download ili jos bolje kakav svoj set
osobno gustam u funky i vocal houseu
[Vrh] Go down
SIX

SIX


Broj postova : 219
Join date : 18.05.2009
Age : 47
Lokacija : Istra @ Pula

Malo o glazbi... Empty
PostajNaslov: Re: Malo o glazbi...   Malo o glazbi... I_icon_minitimečet lip 11 2009, 23:09

To te ja pitam... cheers i ja slušam CD-e od prošle godine... Kakvu muziku puštaš MAC? uplodaj nam negdje svoj set, volio bi to čuti!!!
[Vrh] Go down
MAC

MAC


Broj postova : 72
Join date : 22.05.2009
Age : 31
Lokacija : ZG

Malo o glazbi... Empty
PostajNaslov: Re: Malo o glazbi...   Malo o glazbi... I_icon_minitimesub lip 13 2009, 00:21

Što reći SIX na link you tube osim

WHITE PARTY RULES!!!

Što se tiče mog seta kreće se od deep housa do progresiva u zaadnje vrijeme me malo fura guettin electro sound. Inače frajer zna stvarno napraviti dobru atmosferu. slušao sam ga par puta od malog intimnog partija do parija za par tisuća ljudi. neki puta malo pretjera pa bude pretvrd ali ipak je dobar. 99 % njegovog seta su njegovi mixevi i to se cijeni.

ajde kada budem imao vremena snimit ću neki set pa ću ga uploadati
[Vrh] Go down
Sponsored content





Malo o glazbi... Empty
PostajNaslov: Re: Malo o glazbi...   Malo o glazbi... I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Malo o glazbi...
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
 :: Off topic :: Glazba-
Forum(o)Bir: