Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
Početna stranicaPortalGalleryPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Postoje li izvanzemaljci?

Go down 
+2
zmajri
Admiral Treart
6 posters

Vjerujete li da postoje izvanzemaljci
Postoje
Postoje li izvanzemaljci? I_vote_lcap88%Postoje li izvanzemaljci? I_vote_rcap
 88% [ 14 ]
Ne postoje
Postoje li izvanzemaljci? I_vote_lcap12%Postoje li izvanzemaljci? I_vote_rcap
 12% [ 2 ]
Ukupno glasova : 16
 

Autor/icaPoruka
Admiral Treart




Broj postova : 97
Join date : 17.05.2009
Lokacija : Croatia

Postoje li izvanzemaljci? Empty
PostajNaslov: Postoje li izvanzemaljci?   Postoje li izvanzemaljci? I_icon_minitimepon kol 31 2009, 15:37

Ja neznam jel oni postoje ali mislim da postoje
jer ako na Zemlji ima života ima i negdje drugdje u svemiru

iako ih ja nikad ne bi htio sresti i nadam se da neću osim ako su kao u star treku dobri kao Vulkanci i Betazedi

ali sumljam ja mislim da su ratoborni ma što znanstvenici tvrdili


evo raspravljajte

[Vrh] Go down
zmajri

zmajri


Broj postova : 267
Join date : 18.05.2009

Postoje li izvanzemaljci? Empty
PostajNaslov: Re: Postoje li izvanzemaljci?   Postoje li izvanzemaljci? I_icon_minitimepon kol 31 2009, 17:00

haha ali si se danas raspisao...
spameru Very Happy

uglavnom teorija velikih brojeva....
da samo 1 od milijardu galaksija ima ili je imala ili ce imati samo 1 planet sa nekim oblikom zivota,nebitno svjesnog ili ne opet ostaju milijarde i milijarde takvih galaksija,namjerno negovorim o planetima ili suncevim odnosno zvjezdanim sustavima jer je taj broj van granica ljudskog razuma...
svemir je ogroman,hehe i veci nego ogroman,ogromniji od ogromnog Very Happy
da dobijes uopce uvid u taj pojam:
zanimljivost u 1 galaxiji ima cca 100 000 000 000 000 000 000 000 zvijezda (10*22 nule)
a galaksija ima jos puno puno puno vise
jedan poucan filmic
https://www.youtube.com/watch?v=BGxRWCmwSDE

ovo je inace fotografija tisucljeca,tj najvaznija i najveca fotografija koju je ikad ljudsko oko vidjelo
https://www.youtube.com/watch?v=mcBV-cXVWFw&feature=channel
[Vrh] Go down
Admiral Treart




Broj postova : 97
Join date : 17.05.2009
Lokacija : Croatia

Postoje li izvanzemaljci? Empty
PostajNaslov: Re: Postoje li izvanzemaljci?   Postoje li izvanzemaljci? I_icon_minitimepon kol 31 2009, 18:04

istina zmajri

vidm ja da ti znaš mnogo više od mene o tome i to je u redu

jer si i stariji


a sad ću ići pogledati filmove

[Vrh] Go down
snipe

snipe


Broj postova : 47
Join date : 10.07.2009
Age : 33

Postoje li izvanzemaljci? Empty
PostajNaslov: Re: Postoje li izvanzemaljci?   Postoje li izvanzemaljci? I_icon_minitimečet ruj 03 2009, 22:53

hm, oko ovog pitanja sam ja razbijao glavu danima, i procitao xx knjiga na tu temu, i na kraju sam dosao do zakljucka da moraju postojati jer su dobre sanse da jos negde ima zivota u nekom obliku, e sad da li su oni razvijeniji ili ne i da li su ratoborni ili ne je pitanje na koje se nemoze odgovoriti sa sigurnoscu jer ih nismo sreli...
Ako i postoje ja neverujem da cemo ih ikad videti ili upoznati jer smo mi ljudi dosta ograniceni i treba nam jebenih 100 godina da se ode na drugu planetu da se pokupi kamenje...
Inace samo da spomenem da ima zanimljiva teorija o NLO u obliku tanjira koji se "pojavljuju" po Americi itd. da su to ustvari Nemacki avioni koji su pusteni u rad 1945 godine kao izvidjacki avioni i da oni nisu imali nikakvo oruzje, to je do skoro cuvano u arhivima SSSR pod Top Secret (guglovanjem ce te naci te tekstove, pa cak i snimke sa proba tih letelica u obliku tanjira) Very Happy Very Happy Very Happy
[Vrh] Go down
Maximus

Maximus


Broj postova : 45
Join date : 17.05.2009

Postoje li izvanzemaljci? Empty
PostajNaslov: Re: Postoje li izvanzemaljci?   Postoje li izvanzemaljci? I_icon_minitimepon ruj 07 2009, 18:58

zmajri je napisao/la:
haha ali si se danas raspisao...
spameru Very Happy

uglavnom teorija velikih brojeva....
da samo 1 od milijardu galaksija ima ili je imala ili ce imati samo 1 planet sa nekim oblikom zivota,nebitno svjesnog ili ne opet ostaju milijarde i milijarde takvih galaksija,namjerno negovorim o planetima ili suncevim odnosno zvjezdanim sustavima jer je taj broj van granica ljudskog razuma...
svemir je ogroman,hehe i veci nego ogroman,ogromniji od ogromnog Very Happy
da dobijes uopce uvid u taj pojam:
zanimljivost u 1 galaxiji ima cca 100 000 000 000 000 000 000 000 zvijezda (10*22 nule)
a galaksija ima jos puno puno puno vise
jedan poucan filmic
https://www.youtube.com/watch?v=BGxRWCmwSDE

ovo je inace fotografija tisucljeca,tj najvaznija i najveca fotografija koju je ikad ljudsko oko vidjelo
https://www.youtube.com/watch?v=mcBV-cXVWFw&feature=channel



Ovog puta je Zmajri samo dijelom u pravu
Naime, točno je da je u pitanju zakon velikih brojeva
spoznaje uo svemiru se povećavaju neslutljivom brzinom tako da danas o svemiru znamo 3000 puta više nego recimo u 80-im godinama 20. st.
Nikad toliko duboko nismo mogli pogledom prodrijeti u svemir (Hubble)
Stav znanstvene zajednice se polako mijenja - pd apsolutnog negiranja - prema otvaranju mogućnosti da život postoji.
Najćešće ljude zbunjuje to što pod životom u svemiru podrazumijevaju INTELIKENTNE oblike života, što nemora biti slučaj

Postoje čak i formule prema kojima se predviđa broj planeta u Sunčevim sustavima na kojima bi se mogao razviti život općenito i.i Inteligentni život

Nemora biti zasnovan na ugljiku kao mi

E sad broj zvijezda (čitaj Sunaca Very Happy ) u galaksiji - Zmajri pretjerao si
Na osnovu onoga što za sada znamo broj zvijezda u našoj galaksiji iznosi oko
100 000 000 000 (sto milijardi)
Naš Milky Way nije ni najveća, ali ni najmanja za koju znamo

Međutim postoji nešto što se zove grozd galaksija, a više grozdova čine supergrozdove (superclusters)
Tvoj podatak se najvjerojatnije odnosi na grozdove
[Vrh] Go down
SIX

SIX


Broj postova : 219
Join date : 18.05.2009
Age : 47
Lokacija : Istra @ Pula

Postoje li izvanzemaljci? Empty
PostajNaslov: Re: Postoje li izvanzemaljci?   Postoje li izvanzemaljci? I_icon_minitimepon ruj 07 2009, 20:50

Svemirci, moja omiljena tema Wink

dali postoje Question

pa naravno Exclamation

i mi smo svemirci cyclops
[Vrh] Go down
Rjecina




Broj postova : 41
Join date : 25.07.2009

Postoje li izvanzemaljci? Empty
PostajNaslov: Re: Postoje li izvanzemaljci?   Postoje li izvanzemaljci? I_icon_minitimepon ruj 07 2009, 23:04

Da ponovno malo pametujem Smile

Svemirci postoje jer bilo bi to jadno da na svim milijardama planeta u svemiru zivot je nastao samo kod nas. O postocima nema smisla komentirati.

Kada se prica u potencijalnom broju planeta na kojima je moguc zivot mislim da glavna naucna struja cini veliku egocentricnu gresku.

U 15 stoljecu vjerovalo da je Zemlja u centru svemira. Danas naucnici imaju dogmu da zivot moze nastati samo na planetama slicnim Zemlji koje imaju slicne uvjete (kisik). Ja smatram da zivot moze nastati i na drugim osnovama. Pogledajmo na primjer Titan (satelit Saturna) koji navodno ima oblake, jezera i more, ali nema kisika. Zasto u takvim uvjetima ne bi mogao nastati zivot ?

Poanta moje price glasi kako sam misljenja da zivot moze nastati i na drugim osnovama, a ne samo na kisiku
[Vrh] Go down
Maximus

Maximus


Broj postova : 45
Join date : 17.05.2009

Postoje li izvanzemaljci? Empty
PostajNaslov: Re: Postoje li izvanzemaljci?   Postoje li izvanzemaljci? I_icon_minitimepon ruj 07 2009, 23:32

Titan je interesantan
najveći satelit u ss Smile
tekući metan

Ali ima jedan luđi - Jupiterov, Europa Ima oceane tekuće VODE ispod zaleđene površine

Mi ne znam još čega svega ima na Zemlji

Svako toliko se otkrije nova biljna ili životinjska vrsta

I u najekstremnijim uvjetima -dno oceana, unutrašnjost Zemlje- bakterije koje jedu kamen!!!!


Nemamo mi blage veze
[Vrh] Go down
zmajri

zmajri


Broj postova : 267
Join date : 18.05.2009

Postoje li izvanzemaljci? Empty
PostajNaslov: Re: Postoje li izvanzemaljci?   Postoje li izvanzemaljci? I_icon_minitimeuto ruj 08 2009, 08:14

ne da nemamo pojma nego smo veliki ignoranti koji se skrivamo iza velikog skupa dogmi(nepovjerljivih istina)
ps onaj broj 10 s 22 nule je tocan po zadnjem sto je hubble deep field snimio,tako da nepretjerujem,hm misim da se spominje cak i u ovim filmicima koje sam stavio...
ovo mi je jako zanimljiva tema tako da....

ps @rjecina da to je jer misle da je svaki zivot carbon-based a imamo dokaz na nasem kamencicu da nije...
a i na nasem kamencicu postoje oblici zivota koji uopce nekoriste kisik,aerobni hm ili anaerobni paraziti npr(neznam koji od ta dva)oni udisu metan i ko zna koliko bakterija itd
[Vrh] Go down
SIX

SIX


Broj postova : 219
Join date : 18.05.2009
Age : 47
Lokacija : Istra @ Pula

Postoje li izvanzemaljci? Empty
PostajNaslov: Re: Postoje li izvanzemaljci?   Postoje li izvanzemaljci? I_icon_minitimesub ruj 19 2009, 17:57

Stvar je u tome da se život razvija prema uvjetima na planeti, a ne planeta prema uvjetima potrebnim za život.

mi naprimjer nemožemo preživjeti na temperaturi merkura ili venere, ali da je naša planeta bila 50 ili 100 milijuna kilometara bliže suncu sada bi na ovoj temperaturi umirali od hladnoče.

isto tako kada bi bilo moguče sletjeti na jupiter (da je čvrst, a ne plinovit) mi nebi mogli po jupiteru niti hodati, a možda niti ponovo uzletiti, jer bi naša letilica bila 2,5 puta teža nego što je teška na zemlji, a mi bi težili preko 200 kila!

Zato mislim da tamo gdje nema kisika moguče je da se razvije život koj nema potrebu disati.
[Vrh] Go down
Admiral Treart




Broj postova : 97
Join date : 17.05.2009
Lokacija : Croatia

Postoje li izvanzemaljci? Empty
PostajNaslov: Re: Postoje li izvanzemaljci?   Postoje li izvanzemaljci? I_icon_minitimeuto lis 13 2009, 07:22

Tko je glasovao da ne postojekad postoje jer kao što je SIX rekao oni postoje jer smo i mi svemirci
[Vrh] Go down
Sponsored content





Postoje li izvanzemaljci? Empty
PostajNaslov: Re: Postoje li izvanzemaljci?   Postoje li izvanzemaljci? I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Postoje li izvanzemaljci?
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
 :: Off topic :: Rasprava-
Forum(o)Bir: